Prečo v zahraničí

#studiumbezhranic

Mnohí sa rozhodnú pre štúdium v zahraničí, lebo túžia po vzdelaní na svetovej úrovni. My sme však našli minimálne ďalších 10 dôvodov, prečo má zmysel vykročiť zo svojej komfortnej zóny.

0

Zažiješ štúdium inak

V zahraničí zažiješ úplne nový spôsob výučby, vďaka ktorému si osvojíš kritické myslenie. Okrem toho, štúdium je úzko prepojené s praxou. Zabudni na poučky, definície, vzorce a nezmyselné memorovanie, po ktorom aj tak všetko zabudneš. Budeš sa učiť pomocou riešenia praktických problémov, či prípravou projektov v tíme v kvalitných podmienkach. Personálne, finančné a hlavne materiálne zdroje na univerzitách v zahraničí sú žiaľ len ťažko porovnateľné so slovenskými či českými. 

0

Zdokonalíš svoje jazykové znalosti

V dnešnej dobe je nevyhnutné ovládať minimálne jeden cudzí jazyk. Áno, škola ti dá nejaké základy, no to najdôležitejšie je prax. A kde si precvičíš cudzí jazyk lepšie ako v krajine jeho pôvodu alebo pri štúdiu v cudzom jazyku?

0

Tvoj životopis bude mať navrch

Či už sa rozhodneš budovať svoju kariéru za hranicami alebo sa chceš vrátiť na Slovensko, zamestnávateľ vždy ocení zahraničnú skúsenosť. Už len fakt, že si sa vydal za štúdiom do zahraničia svedčí o tvojej samostatnosti, cieľavedomosti a odvahe. Naviac, vďaka absolvovanej pracovnej stáži v rámci štúdia dostaneš kredity a získaš prax, ktorú od teba všetci žiadajú po vyštudovaní.

0

Získaš nezávislosť, aj tú finančnú

Život v zahraničí je najväčšou skúškou samostatnosti. Nepozeraj sa na tento krok, ako na niečo desivé, ber to ako novú výzvu. Naučíš sa menej spoliehať na ostatných a prevziať zodpovednosť za seba. Rovnako nebudeš viac závislý na rodičoch, pokiaľ budeš popri škole pracovať a využívať granty, ktoré mnohé krajiny ponúkajú.

0

Nájdeš si priateľov na celý život

Stretneš množstvo medzinárodných študentov, ktorí sú v rovnakej situácii ako ty a hľadajú nových priateľov. Tvoji zahraniční kamoši sa stanú tvojou druhou rodinou. A je vysoko pravdepodobné, že si nájdeš aspoň jedného priateľa na celý život.

0

Spoznáš nové kultúry

Prenikneš do iných svetov, od hudby cez jedlo, po politiku a náboženstvo. Spoznanie nových kultúr ti otvorí myseľ, rozšíri tvoje obzory a naučí ťa rešpektu.

0

Rozvinieš svoju osobnosť

Fungovanie v úplne novom prostredí ti pomôže objaviť tvoje silné a slabé stránky. Skokom do neznáma urýchliš prechod z tínedžera na dospelého. Zistíš, ako si usporiadať život a zbaliť ho do jedného kufra, zvládnuť nepredvídané situácie, byť nezávislý a sebestačný.

0

Spoznáš nové miesta

Áno, spoznáš nové miesta. Ale nie ako obyčajný turista. Budeš mať čas nasať ich atmosféru a autentickosť. Pochopíš fungovanie krajiny, mentalitu tých ľudí, začleníš sa do nového systému. Je to pomalé poznávanie, nie rýchle odškrtnutie si, že si tam bol.

0

Zlepšíš spoločnosť a svoje okolie

Všetky tvoje získané skúsenosti budú mať pozitívny dopad aj na tvoje okolie a komunitu. Budeš tak vplývať na jej zlepšovanie a tým aj zlepšovanie celej spoločnosti, v ktorej žijeme.

0

Zážitok na celý život

Keď je človek stovky až tisíce kilometrov od domova, spontánnosť a dobrodružstvo sú jeho najlepší priatelia. Stačí otvoriť svoju myseľ novým situáciam a o zážitky na celý život máš postarané. Neboj sa vystúpiť zo svojej komfortnej zóny!